PODRÓŻ DO AUSTRALII 2018

data liczba dni cena
marzec 2018 16 10969 PLN + bilet lotniczy

NA ANTYPODY!


OPIS
Podróż do Australii – czas spełnić jedno z podróżniczych marzeń! Dlaczego nie pojechać już teraz? Marzec to idealna pora (jak wrzesień na półkuli północnej). Będzie niej turystów i nie tak gorąco w outbacku. Ponadto australijskie ferie szkolne już dawno za nami, a zatem i ceny bardziej przyzwoite. Koniecznie przeczytajcie mój wpis: Australia dla początkujących.

Pierwszą podróż do Australii należy odbyć utartym szlakiem. To tam czeka na was 12 Apostołów, Great Ocean Road, Góry Błękitne, Sydney Opera House, Ayers Rock, Wielka Rafa Koralowa oraz słynne na cały świat plaże pełne surferów.

Gdy po raz pierwszy jedziecie zobaczyć ten najmniejszy kontynent, nie dajcie się wciągnąć w pułapkę: „podróż poza utartym szlakiem”. Są tutaj miejsca „must see”, których nie wolno przeoczyć. Oczywiście można to zrobić na różne sposoby. W outback pojechać 4×4 zamiast autobusem, po Sydney Harbour popłynąć jachtem zamiast promem, a Baron River zobaczyć z perspektywy pontonu raftingowego. Na taki właśnie wyjazd was zapraszamy!


PROGRAM

DZIEŃ 1 – 15/16 marca 2018 Warszawa, Melbourne

Spotkamy się na lotnisku w Warszawie, skąd z co najmniej jedną przesiadką dostaniemy się do miejsca gdzie w styczniu odbywa się Australian Open – do Melbourne. Milesaway oferuje sprzedaż biletów lotniczych. Macie tutaj jednak pełną swobodę wyboru i możliwość samodzielnego zakupu biletów (preferowana linia, czas przelotu, cena). Kluczową kwestią jest dzień startu imprezy na kontynencie australijskim – 17 marca 2018. Po przylocie transfer z lotniska i check-in w hotelu. Wyjście na wspólną kolację (płatne indywidualnie). Nocleg.

DZIEŃ 2 – 17 marca 2018 Melbourne, 12 Apostołów, Apollo Bay

Po śniadaniu ruszymy przez stan Victoria w kierunku spektakularnego południowego wybrzeża kontynentu. Po zjechaniu z autostrady droga wije się wśród pól i lasów eukaliptusowych. Oczy i uszy szeroko otwarte! Można tu zaobserwować koale i kangury. Po dojechaniu na miejsce lunch we własnym zakresie i dalej spacer wzdłuż klifu, a dla chętnych również piękną plażą (uwaga! Po stronie przeciwnej do Apostołów). Możliwość wykupienia lotu helikopterowego nad wybrzeżem. W godzinach popołudniowych ruszymy Great Ocean Road w drogę powrotną. Nocleg mamy zaplanowany w Apollo Bay. 

DZIEŃ 3 – 18 marca 2018 Great Ocean Road, Melbourne, Sydney

Po śniadaniu dalszy przejazd zjawiskowym wybrzeżem aż do Melbourne. Tutaj zwiedzanie miasta oraz wizyta w Queen Victoria Market. Wieczorny lot do Sydney. Transfer do hotelu w centrum miasta, check-in i nocleg, lub Sydney nocą.

DZIEŃ 4/6 – 19/21 marca 2018 Sydney, Góry Błękitne

Śniadanie w jednej z urokliwych knajpek w centrum miasta. W czasie pobytu w Sydney zwiedzanie miasta (The Rocks, Opera House), plażowanie na jednej ze słynnych plaż Coogee, bądź Bondi, fakultatywne wejście na Harbour Bridge, rejs po Zatoce. Warto zahaczyć o Ogród Botaniczny, nie tylko dla dostępnych tam okazów roślin, ale przede wszystkim dla panoramy miasta. Ponadto zabierzemy Was w wiele punktów widokowych, z których zrobicie najlepsze w swym życiu zdjęcia metropolii. Będzie również coś dla shoppoholików – może zakup słynnego kapelusza Akubra (noszony na na całym świecie przez celebrytów), lub butów RM Williams – z dożywotnią gwarancją?  W dniu 23 marca zabierzemy was w Góry Błękitne. Jesień jest świetną porą do rzucenia okiem na ten piękny skrawek Australii. Okolica zdominowana jest przez olejek eukaliptusa. To jego opary unoszą się nad lasami, nadając charakterystyczną poświatę górom oraz wiercąc w nosie przybyłych turystów. Trafimy do stolicy regionu Katoomba oraz zaliczymy górską przygodę (trekking) w towarzystwie trzech sióstr (Three Sisters).

DZIEŃ 7 – 22 marca 2018 Sydney, Ayers Rock 

W tym dniu śniadanie zjemy na lotnisku, z którego mamy przedpołudniowy lot w sam środek australijskiego outbacku. Po przylocie shuttle do miejsca noclegowego. Tego dnia mamy do dyspozycji wygodne klimatyzowane domki  kampingowe dla 3 osób (nominalnie dla 6) – czyste zaplecze sanitarne wspólne dla całego kempingu. Pozostawimy tu bagaże i przejdziemy spacerem na lunch (we własnym zakresie). Po nim wypożyczymy samochody SUV i przejedziemy do świętego kamienia Aborygenów. Spacer wokół skały (może być nawet długi i męczący i będzie gorąco i sucho), przejazd na punkt widokowy i obserwacja zmieniających się kolorów skały i otoczenia wraz z nadchodzącym zmrokiem. Przejazd na miejsce noclegowe. Kolacja. Nocleg

DZIEŃ 8 – 23 marca 2018 Ayers Rock, Kata Tjuta, Kings Canyon

Proponujemy wyjazd „skoro świt” na sfilmowanie timelapsowego wschodu słońca nad Uluru, bądź w KataTjuta. Po powrocie śniadanie we własnym zakresie i wyjazd w kierunku Kings Canyon. W tym dniu duża część trasy to szuter w kolorze ochry. W podróży towarzyszą nam widoki surowego outbacku i świadomość, że jedziemy przez ziemie należące do Aborygenów. Po drodze lunch piknikowy, a pod koniec dnia w zależności od formy lekki 1,5 godzinny trekking dnem kanionu, lub bardziej wymagająca – trzygodzinna trasa na jego szczyt z podziwianiem zachodu słońca. Nocleg w prostych pokojach z zapleczem sanitarnym.

DZIEŃ 9 – 24 marca 2018 Kings Canyon, Alice Springs

Po śniadaniu przejazd wzdłuż MacDonnell Ranges w kierunku Alice Springs. Po drodze zaproponujemy Wam kąpiel w Ellery Creek Big Hole, lub/oraz spacer w Simpsons Gap. Potem już łatwa droga do jednego z kultowych miejsc Australii – uśpionego Alice. Check-in w hotelu, chwila relaksu i wyjście na steka z kangura. Oczywiście wersja dla wegetarian także dostępna. Kolacja we własnym zakresie i powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 10 – 25 marca 2018 Alice Springs, Cairns, Port Douglas

Śniadanie. Tego dnia poddajemy się sennej atmosferze miasteczka. W mojej opinii to najlepsze miejsce na zakup pamiątek. Tutaj (jeśli nie zrobiliście tego wcześniej) kupicie w dobrych cenach Akubrę i oczywiście słynne na cały świat rękodzieło aborygeńskie (obrazy z kropek i didgeridoo). Wieczorny lot do Cairns i transfer do Port Douglas. Dlaczego nie pozostajemy w Cairns? Bo Port Douglas ma super klimat, lepsze hotele, jest bliżej rafy koralowej i lasów deszczowych itp, itd. Zresztą sami ocenicie.

DZIEŃ 11 – 26 marca 2018 Port Douglas, Wielka Rafa Koralowa

Śniadanie, transfer, lub spacer do portu i rejs katamaranem na rafę (wycieczka fakultatywna uzależniona od wybranego rozwiązania). Podróż na rafę trwa zwykle od godziny do dwóch w zależności od szybkości łodzi i spotu, na który kapitan ma wykupione zezwolenie. W trakcie rejsu snorklowanie, i/lub scuba diving. Na pokładzie również lunch, owoce i napoje. Powrót wieczorem. Relaks i kolacja.

DZIEŃ 12 – 27 marca 2018 Port Douglas, Daintree Forest, White Water Rafting

Śniadanie, prywatny transfer do lasów deszczowych za Port Douglas (ok. 60 km), spacer i poznawanie miejsc i roślin z przewodnikiem – biologiem.  Jeśli uczestnicy wyrażą chęć to również Cape Tribulation (wtedy rafting do przełożenia na 29.03). Z CT roztacza się niesamowity widok na 4 Miles Beach. W ciągu dnia rejs łodzią po krokodylowej rzece Cooper Creek. Powrót do hotelu, relaks, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 13 – 28 marca 2018 Port Douglas, Brisbane, Caloundra

Śniadanie. Jeśli rafting miał miejsce dzień wcześniej, w tym dniu chętni (fakultatywnie) mogą polecieć awionetką nad rafą. Inni odpoczywają, a popołudniu przelot do Brisbane. Stąd transfer do Caloundry na Sunshine Coast. Miejsce to przeznaczone jest na wypoczynek (surfing i nicnierobienie przed powrotem do Europy) oraz (dla chętnych) aby zobaczyć zwierzęta Australii. Tuż obok znajduje się Australian Zoo – o tyle ciekawy spot, że można tutaj pogadać sam na sam z kangurem, a samicę koali wziąć na ręce (samca nie radzę!).

DZIEŃ 14/15 – 29/30 marca 2018 Caloundra

Korzystanie z plaży, basenu, wypoczynek

DZIEŃ 15 – 31 marca 2018 Brisbane, lot do Europy

Transfer na lotnisko i wieczorny lot z przesiadką do Warszawy

DZIEŃ 16 – 1 kwietnia 2018 Warszawa

Koniec usług Milesaway/Polandevents

CENA

Podróż do Australii to koszt od osoby: 10 969 PLN + koszt biletu lotniczego (przylot do Melbourne, powrót z Brisbane).

CENA ZAWIERA:

Program 16 dni:
loty w klasie ekonomicznej Melbourne – Sydney – Ayers Rock, Alice Springs – Cairns – Brisbane
noclegi w pokojach dwuosobowych w pensjonatach, hotelach 3 i 4 gwiazdkowych, w apartamentach oraz boat houseach (Apolloo Bay) z indywidualnym zapleczem sanitarnym i Cabins (Ayers Rock) z dostępem do ogólnie dostępnych węzłów sanitarnych
transfery vanem w Melbourne, 12 Apostels, Ocean Road, Górach Błękitnych
transfer Cairns – Port Douglas – Cairns 
transfer Brisbane – Caloundra – Brisbane
samochody SUV dla 4-5 osób na trasie Ayers Rock – Alice Springs z ubezpieczeniem (2 doby, samodzielne prowadzenie!), opłata za oddanie w innej lokalizacji, możliwość zniesienia udziału własnego do „0” za dodatkową opłatą, blokada na karcie kredytowej kaucji ok. 3000 zł na czas wynajmu.
paliwo do SUV na trasie Ayers Rock – Alice Springs (do 800 km)
ubezpieczenie podstawowe: KL 30 00o EUR, NW 15 000 PLN, BP 800 PLN
udział polskiego pilota
telefon satelitarny na wyposażeniu grupy – emergency

CENA NIE ZAWIERA:

Program 16 dni:
międzynarodowych biletów lotniczych na trasie port wylotu – Melbourne, Brisbane – port powrotu (od ok. 3800 tys. zł na loty z Polski)
transferów w Sydney – praktykujemy tutaj kartę miejską Opal i opłaty za promy. 
wstępów do parków narodowych i zwiedzanych miejsc
ewentualnych napiwków
telefonów
posiłków i napojów
innych fakultatywnych:
4 godzinny rejs po porcie w Sydney: 175 A$/osoba
katamaranem na rafę koralową (wyselekcjonowany przez nas operator, ale możliwość samodzielnych pomysłów): 195 A$/ osoba
scuba diving na rafie (uzależnione od operatora)
white water rafting: 133 A$/ osoba
lot awionetką nad rafą koralową: 179 A$/ osoba
paliwa do SUV na trasie Ayers Rock – Alice Springs

Cena zgodnie z kursem dnia mBank, (do kalkulacji przyjęto 1 USD = 4,0000 PLN)

Ceny mogą ulec zmianie ze względu na dostępność usług, różnice kursowe lub zmiany opłat taryfowych i podatków. Cena zawiera wynagrodzenie Polandevents. Przy potwierdzeniu rezerwacji obowiązują Ogólne Warunki Uczestnictwa stanowiące załącznik do oferty.

I WANT TO SEE IT!

GO AND SEE IT!