oferta specjalna ważna


OPIS
Dlaczego Namibia to Afryka w pigułce? To proste! Ma pustynię i to niejedną – Namib z kosmicznymi krajobrazami i najwyższą wydmą na świecie oraz potężną Kalahari. 100 tysięcy fok (kotiki afrykańskie) i sezonowo 200 tysięcy flamingów okupuje tu zjawiskowe atlantyckie Wybrzeże Szkieletów. Park Narodowy Etosza to Wielkie Zoo tyle, że na 22 tys. km2. Gęstość zaludnienia? Jedna z najniższych na świecie. Za to jacy ciekawi ludzie! Plemię Himba, spokrewnione z nim plemię Herero i tajemniczy lud San, nie mówiąc o burskich osadnikach. Wymieniać dalej?

Safari w Namibii to program skierowany do osób, które marzą aby dotknąć Afryki. Wyjazd ma charakter przygodowy. Samodzielnie prowadzone samochody 4×4. Noclegi w namiotach na ich dachach, na niekoniecznie ogrodzonych polach biwakowych. Zaskakujące przyjemności w postaci komfortowych lodgy, czy świetnej kuchni. Zapraszam w starannie przygotowaną podróż. Namibia to mój drugi dom.

Mówiąc po krakowsku „zróbże coś dla siebie”! Jeśli nie masz w planach zostać zawodowym marzycielem, pojedź ze mną na safari w Namibii. Podróże stają się coraz bardziej dostępne. Coraz trudniej znaleźć więc miejsca, w których w spokoju można kontemplować przyrodę, krajobrazy, czy obserwować ludzi. Safari w Namibii da wam ten luksus, a dodatkowo pozwoli na skok adrenaliny i jazdę samochodami terenowymi w kompletnym pustkowiu. Niezwykłym doznaniem będzie też nocleg pod namiotem, na dachu waszego pojazdu. Być może odwiedzą was słonie, a na pewno usłyszycie hienę (bez obaw – moje dzieci brały już w tym udział!:)). Safari w Namibii to okazja do świetnych zdjęć. Dlatego przed wyjazdem oraz podczas jego trwania, udzielam stosownych porad dotyczących sprzętu i techniki fotografowania. Wyprawa jest zaplanowana w miesiącach letnich i choć generalnie Namibia jest krajem, który w 50 % leży poza strefą malaryczną, to w okolicach Parku Narodowego Etosza i Caprivi lekarze medycyny tropikalnej zalecają profilaktykę antymalaryczną.

PROGRAM

DZIEŃ 1/2/3 (24,25,26 maja) Europa/US, Windhuk, Sesriem

Po naszym przylocie z Europy/USA do Windhoek (Namibia)i formalnościach paszportowo – celnych, transfer do stolicy. Pierwszy nocleg po długiej podróży planujemy w jak zwykle świetnym miejscu:). Ten dzień poświęcamy na … wypoczynek, zakupy prowiantu na podróż (część posiłków będziemy przygotowywać sami) oraz pierwszy kontakt z lokalną rzeczywistością. Kolacja tego dnia w bardzo ciekawym miejscu (wydatek własny). Następnego ranka po śniadaniu transfer do punktu wynajmu samochodów 4×4. Ostatnie zakupy lunchowe (pizza?:)) i w drogę! Tylko przez chwilę pojedziemy drogą asfaltową. Pozostała część dzisiejszej trasy to szuter. Zanim na niego wjedziemy – warto posłuchać kilku porad, które podniosą poziom bezpieczeństwa prowadzenia samochodu po takiej nawierzchni. Tego dnia niespodzianka – zamiast zwyczajowego noclegu na pustyni, śpimy w uroczym miejscu, na terenie prywatnego lodgu. Tutaj czeka nas poranna ciekawostka – zanim jednak z niej skorzystamu, zjemy tutaj kolację przygotowaną i serwowaną przez właścicieli posiadłości (w cenie). Dla fotograficznych nocnych marków, jest szansa na wyjątkowe ujęcia rozgwieżdżonego nieba.
Długość Trasy: ok. 220 km (asfalt, żwir). Nocleg: pierwsza noc: pokoje dwuosobowe, druga noc pokoje w lodge-u.

DZIEŃ 4 Sossusvlei, Sesriem

Rano, oczywiście śniadanie które chcemy zjeść w miarę wcześnie :). Niespodzianka. Tuż za rogiem zatrzymamy się w słynnej kawiarni w Sesriem, gdzie na pewno spałaszujemy … Apfelstrudel, potem mocna kawa i coś na gorąco – wedle życzeń – na pustynną wyprawę. Po tej przerwie przejedziemy kolejne 150 km szutrowo-asfaltowo drogą aż do bram parku Namib Naukluft, gdzie zatrzymamy się w malowniczej dolinie DeadVlei na naszą przerwę na piknik. Sossusvlei, to miejsce z najwyższymi wydmami na świecie. Dzięki zmieniającym się kolorom i wspaniałej scenerii jest to obszar, w którym łatwo można spędzić cały dzień. Własnoręcznie przygotowany piknik z krótką sjestą. Teraz już w pełni sił szturmujemy wydmy. Będziemy wspinać się na niektóre z nich. Czekają nas efektowne ujęcia, także te znane z tego obszaru – ze słynnymi, martwymi konarami drzew Leadwood. O zachodzie słońca powrót do campu na nocleg i kolację (własny koszt). To nasza pierwsza noc w namiotach!
Długość Trasy: ok. 150 km (asfalt, szuter, piasek). Nocleg: namioty na dachach samochodów

DZIEŃ 5 Sesriem, Walvis Bay, Swakopmund

Śniadanie? Tak! Ale dlaczego nie skorzystać z opcjonalnego lotu balonem nad pustynią – połączonego ze śniadaniem? Lot musi odbyć się o wschodzie słońca; piloci latając o tej porze unikają prądów powietrznych, które tworzą się w rozgrzanym powietrzu i ograniczają kontrolę nad balonem. Warto zobaczyć, jak pustynia zmienia się z szarej w srebrną, a potem czerwoną. Jak dotąd nie spotkałem nikogo, kto nie byłby pod ogromnym wrażeniem takiego spektaklu… jedyną przeszkodą może być cena – z drugiej strony – w moim przekonaniu jest to jeden z najpiękniejszych lotów balonowych świata! Jeśli leciałeś balonem, musisz być z powrotem w obozie nie później niż o 10:30! Czeka nas długi przejazd do Walvis Bay – po drodze temperatura spadnie z ponad 30 stopni do ok. 18 – tu nad oceanem. W Walvis Bay – przy sprzyjających wiatrach – zobaczymy spore stado żerujących pelikanów. Popołudniowy dojazd do Swakopmund – miasteczka, w którym na każdym kroku spotkamy ślady niemieckiej kolonii z początku minionego wieku. Zakwaterowanie w hotelu/ pensjonacie*** (odradzam tutaj spanie na dachu, jest mgliście, dosyć chłodno i wilgotno). Polecam kolację w najlepszej restauracji w okolicy – wyśmienite owoce morza. Proszę się nie martwić, znajdzie się również coś dla zwolenników hamburgera i wegetarian (koszt własny). Nocleg. Długość trasy: ok. 350 km (szuter), nocleg: hotel/ pensjonat ze śniadaniem

DZIEŃ 6 Swakopmund i okolice

Śniadanie w hotelu. Czas na drobne zakupy, po których można się zdecydować – oczywiście opcjonalnie – czy chcesz pojeździć na quadach, popływać kajakiem w towarzystwie fok, spróbować swych sił w sandboardingu, skoczyć ze spadochronem, cieszyć się lotem nad Wybrzeżem Szkieletów w awionetce lub relaksować przy filiżance dobrej kawy. Istnieje również możliwość odwiedzenia Sandwich Bay łodzią (w zależności od pływów), lub drogą w kierunku kopalni uranu w Husab, gdzie można obejrzeć pustynny krajobraz księżycowy i słynne rośliny Welwitschia, potocznie nazywane żywymi skamielinami. Następnie powrót do hotelu lub bezpośrednio na obiadokolację w miasteczku (kolejna świetna restauracja – koszt własny).
Długość Trasy: zależy od aktywności. Nocleg: pensjonat ze śniadaniem

DZIEŃ 7 Swakopmund, Cape Cross, Spitzkoppe, San

Po śniadaniu wyjazd ze Swakopmund (pamiętaliście wczoraj o zakupach i tankowaniu?). Przejazd do Cape Cross, gdzie od 10:00-17:00 można zobaczyć jedną z największych kolonii kotików karłowatych na świecie (kolonia liczy zwykle ok. 100 000 osobników). Po drodze zobaczymy również wrak statku, który osiadł na mieliźnie. Ta część Namibii aż po Angolę nazywana jest Wybrzeżem Szkieletów. Dalsza podróż w kierunku Spitzkoppe i plemienia San. Bushmenów odwiedzimy dziś po południu lub jutro rano. Dzisiejszy nocleg pod gołym niebem, obiad i kolacja we własnym zakresie, ognisko i obserwacje „spadających” gwiazd.
Długość trasy: 300 km (zasolony asfalt i żwir). Nocleg: pole namiotowe, śniadanie we własnym zakresie

DZIEŃ 8 Spitzkoppe, Damaraland, Etosza Pan

Po śniadaniu przejazd w kierunku Etoszy. Zasięgniemy jednak wcześniej języka u rangerów, czy aby nie ma w pobliżu słoni, lub czarnych nosorożców. Warto poświęcić im chwilę! Po drodze zobaczymy członków plemienia Himba – to jedni z ostatnich koczowników na świecie. Być może (na pewno!) – dzięki bliskiemu pokrewieństwu – uda się również spotkać malownicze plemię Herero. Nocleg w niewielkiej odległości od bram parku (lub już w samym parku!). Kolacja (własny koszt, na campie jest niezła restauracja) i nocleg. Długość trasy: 432 km, nocleg: w namiotach na dachach

DZIEŃ 9 Etosza – wschodnia brama parku

Po śniadaniu (we własnym zakresie) wjazd do parku Etosza i przejazd pomiędzy różnymi wodopojami w kierunku wschodnim (w międzyczasie lunch we własnym zakresie na stacji Halali). Wyjazd z parku i przejazd do komfortowego lodge’u. Jest to niezwykłe miejsce z wyżywieniem HB i noclegiem w namiotach safari, bądź willach. Wracam tu zawsze, jeśli tylko mam taką możliwość. Zasadą organizowanych przez Milesaway wyjazdów jest to, że po kilku dniach sporego wysiłku w kurzu i błocie, zapewniamy uczestnikom pobyt wypoczynkowy w ciekawym miejscu, o bardzo dobrym standardzie. Ma to oczywiście wpływ na cenę, ale świetni rangerzy, relaks, klimat oraz jedzenie warte są grzechu. Zachęcam, aby wykupić dwa game drive’y po Etoszy z lokalnym rangerem. Jeden popołudniowy (w dniu przyjazdu), a drugi poranny. Są one zwykle gwarancją świetnych zdjęć. Pobyt w lodgu obejmuje dwa noclegi, a w cenie są śniadania i kolacje. Długość trasy: 150 km (jazda po parku). nocleg: w lodgu z wyżywieniem HB.

DZIEŃ 10/11 Etosza

Jeśli wykupiliście tę opcję to przed świtem będzie wyjazd na drugi z zaplanowanych w Etoszy game drive’ów. Świt to zwykle czas, w którym drapieżniki kończą swoje nocne uczty. Duże prawdopodobieństwo zaobserwowania takiej biesiady. Powrót do lodgu, śniadanie i relaks przy basenie. Chętni mogą wyruszyć do parku na samodzielny game drive ze mną. Wieczorem kolacja i nocleg. Długość trasy: jazda po parku, nocleg: w lodgu z wyżywieniem HB.

DZIEŃ 12 Etosza i długa trasa do Windhuku

Po śniadaniu przejazd przez Grootfontein w kierunku Windhuku. To długa podróż, ale po asfaltowej drodze. Zwykle robię sobie przerwę w Erindi lub w Relais i Chateaux w Omaruru, ale nie jest to konieczne i wymusza dodatkowe koszty (zawsze możemy to zmienić, jeśli zdecydujecie się na to miejsce: https://erindi.com/old-traders-lodge/ https:// www.epako.com.na) Po dotarciu do Windhuku będzie okazja na zakupy – pamiątki itp. Wracamy do naszych luksusowych suite’ów’ i cieszymy się naszą ostatnią wspólną kolacją. Długość trasy: ok. 500km. nocleg: namioty na dachach samochodów

DZIEŃ 13 (5 czerwca 2023) Windhuk, Europa/US

Śniadanie, program zakupowy uzależniony od wybranej opcji powrotu. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy lub US. Pożegnanie. Koniec safari w Namibii i koniec usług Milesaway aż do następnej wyprawy!

6 czerwca 2023 przylot do Europy

CENA

Koszt programu od osoby, grupa minimum 11 uczestników + 1 pilot: 14239 PLN. (oferta specjalna: 11391 PLN/osoba, ważna do 20 stycznia 2023)

CENA ZAWIERA:

1. Wypożyczenie samochodów terenowych – zabudowany pickup (Toyota Hiluxe DBL CAB lub podobny) z pełnym wyposażeniem campingowym, które obejmuje m.in. dwa dwuosobowe namioty rozkładane na dachu samochodu (typowy sposób podróżowania po Namibii), śpiwory, materace wraz z pościelą, stolik i krzesła campingowe, lodówkę (samochody posiadają dwa akumulatory), kuchenkę gazową, wszelkie niezbędne naczynia i sztućce.
Ubezpieczenie samochodu full cover bez udziału własnego z wyłączeniem dachowania i szkód w podwoziu.

2. Zakwaterowanie w wymienionych lodgach i campach wyposażonych w łazienkę (prysznic, WC), camp w wiosce San posiada tzw. bush shower – należy zagrzać na kuchence wodę, która posłuży do mycia
3. Wyżywienie zgodnie z opisem w programie (śniadanie w Windhoek, śniadanie i kolacja w lodgu w drodze na pustynię Namib, śniadania w Swakopmund, śniadania i kolacje w lodge’u w Etoszy, śniadanie w hotelu w Windhoek – ostatni nocleg)
4. Wizytę w wiosce plemienia San
5. Apteczkę pierwszej pomocy
6. Telefon satelitarny (emergency)
7. Podstawowe ubezpieczenie KL i NW (Signal Iduna) do 30000 EUR
8. Opiekę polskojęzycznego, doświadczonego pilota, certyfikowanego rangera.

CENA NIE ZAWIERA:

1. Kosztów biletów lotniczych – uczestnicy mogą skorzystać z usług biura w celu ich zakupu.
2. Wieczornego i porannego game drive w Mushara Lodge w Etoszy – opcjonalnie.
3. Paliwa do samochodów (ok. 350EUR/samochód)
4. Biletów wstępu do parków narodowych i odwiedzanych miejsc (w naszym przypadku ok. 60EUR/osoba)
5. Ewentualnych napiwków
6. Fakultatywnego lotu balonem ze śniadaniem i szampanem na pustyni Namib.
7. Wizy namibijskiej on arrival paszport ważny 6 miesięcy od daty wyjazdu z Namibii.
8. Wydatków osobistych
9. Napojów do posiłków i posiłków tam gdzie nie jest to wymienione w ofercie
10.Kosztów wycieczek, imprez fakultatywnych

Cena zgodnie z kursem dnia 04.12.2022 w mBank, (1 EUR = 4,6806) oraz kursem 1 ZAR (równowartość 1 NAD) = 0.05646 EUR (x-rates.com)

Ceny i program mogą ulec modyfikacjom ze względu na dostępność usług, różnice kursowe lub zmiany opłat taryfowych i podatków. Cena zawiera wynagrodzenie Polandevents. Przy potwierdzeniu rezerwacji obowiązują Ogólne Warunki Uczestnictwa stanowiące załącznik do oferty. W naszym biurze można również zawrzeć umowę ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży