data liczba dni cena
kwiecień 2017 12 14960 PLN

ZAMAWIAM PRZYGODĘ ŻYCIA!

OPIS
Z czym kojarzy się Wam Afryka? Pustynia? Lwy na sawannie? Hipopotamy w kąpieli? A słonie? Gdzie są słonie? Żyrafy i ich szyje sunące w oddali. Guźce w błocie sadzawki, a lamparty schowane za konarem potężnych drzew.

Botswana nie ma sobie równych w dostępie do dzikiej zwierzyny.

Trudno tu się dostać i jeszcze trudniej wyjechać. Delta Okavango jest w tym okresie trudno przejezdna – to prawdziwy challenge. Na granicy Botswany, Zambii, Zimbabwe i Namibii czekają na Was majestatyczne Wodospady Wiktorii i pełen zwierzyny Park Narodowy Chobe. Po co więc zwlekać?

PROGRAM

DZIEŃ 1

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot z Polski. Przylot do Johannesburga na następny dzień. Kontrola paszportowa, odebranie bagaży i kontrolna celna. Wynajem wyprawowych samochodów 4×4. Krótkie szkolenie z zasad prowadzenia pojazdów w piachu i błocie oraz jak używać High Lift Jack-a. Czas w drogę na północ – w kierunku Botswany, przez Północną Prowincję Afryki Południowej. Po drodze jeszcze zaopatrzenie w prowiant w lokalnym markecie. Pierwszą noc spędzimy w Nata. Nocleg w lodgu.

DZIEŃ 2

Tuż po śniadaniu zaserwowanym „prawie do łóżka” czas na pierwszy z prawdziwych game drive’ów. Zalecamy nie reagować nerwowo, nie szarżować na nosorożca i nie odganiać hieny od wodopoju. To my tu jesteśmy intruzami! Pierwsze wrażenia omówimy przy lunchu piknikowym, korzystając z zakupionego dzień wcześniej prowiantu. Powrót do lodgu po wypoczynek. Nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu, wcześnie rano opuszczamy Nata w kierunku Livingstone. Przekraczamy granicę Zambia/Botswana korzystając z promu w Kazungula. Uwaga! promy na Zambezi nie są duże, do tego obsługują cały ruch między Zambią a Botswaną. Może się zdarzyć, że nie wszystkie samochody „zabiorą się” jednym. Po załatwieniu formalności granicznych przejazd do hotelu w Livingstone i po chwili wytchnienia pierwsze rzucenie okiem na pobliskie wodospady. Nocleg.

DZIEŃ 4

Poranek przeznaczamy na oglądanie wodospadów, ten widok nie nuży. Rządni doznań w innym wymiarze? Skorzystajcie z lotu helikopterem lub wybierzcie się do sąsiedniego Zimbabwe. Tutaj jednak potrzebne są wizy. Dzień ten to również idealna okazja, aby wybrać się na lokalny CraftMarket – rodzina czeka na pamiątki z podróży! Po lunchu przejazd promem do Kasane w Botswanie i docelowo do Chobe gdzie spędzimy noc.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu w lodgu, czas na poranny rejs po Chobe River, a po nim przejazd przez Park Chobe w kierunku Savute. Tego dnia zatrzymujemy się na nocleg w Mohave i śpimy na campie, a dokładniej na dachu naszego samochodu. Moc wrażeń gwarantowana!

DZIEŃ 6

Rano wyruszamy do Maun – małego miasteczka, które jest bramą do Delty Okavango. Jest to największa śródlądowa delta świata. Rzeka Okavango nie płynie do oceanu, lecz zalewa 15000 km2 Pustyni Kalahari. Droga do Maun prowadzi bezdrożami. Czas przejazdu będzie uzależniony od jakości nawierzchni. Możliwe przeprawy przez wodne brody. Po dniu pełnym wrażeń nocleg w lodgu nieopodal Maun.

DZIEŃ 7

Kolejny dzień spędzamy na terenie Delty Okavango. Jest to idealne miejsce na piesze safari. Należy również popłynąć lokalną „dłubanką” zwaną mokoro, po naturalnie utworzonych kanałach. Podczas safari i krążenia po kanałach szansa na obserwację licznych w tym regionie zwierząt. Po atrakcjach powrót do lodgu i nocleg.

DZIEŃ 8

Następnego dnia wcześnie rano czas wolny, bądź szansa na kolejne walking safari. Po śniadaniu powrót do Maun. W miasteczku możliwość wynajęcia helikoptera lub awionetki na krajobrazowy lot nad Deltą. Nocleg w lodgu w Maun.

DZIEŃ 9

Rano wyruszymy w kierunku Khama Rhino Sanctuary. Rezerwat ten powstał z inicjatywy lokalnej społeczności, aby pomóc w ratowaniu ginących nosorożców. Po drodze mijamy Mopipi, małe miasteczko położone tuż obok niecki Makgadikgadi. Na miejscu nocne safari. Nocleg.

DZIEŃ 10

Ostatniego dnia podróży wracamy do Johannesburga. Do przebycia jest sporo bo 840 km. Będą to ostatnie kilometry na Czarnym Lądzie. Na miejscu zwrot samochodów. Nocleg

DZIEŃ 11

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Jeśli nie udało Wam się do tej pory zrobić lokalnych zakupów (z myślą o najbliższych), żadne zmartwienie! Lotnisko w Johannesburgu zaspokoi Wasze potrzeby. Przylot do Warszawy następnego dnia.

CENA

Koszt programu od osoby, grupa minimum 11 uczestników + 1 pilot PE: 14 960 PLN.

CENA ZAWIERA:

Wszystkie transfery powietrzne (Warszawa – Johannesburg – Warszawa)
Noclegi w pokojach dwuosobowych w dobrych hotelach i lodgach (3 – 4*), jeden nocleg w namiocie na dachu samochodu!
Wynajem samochodu (Toyota Landcruiser Camp 4X4, ubezpieczenie SCDW, klimatyzacja, radio, poduszki powietrzne, namiot na dachu, butla na gaz, butla na wodę 60l, koło zapasowe, krzesła, latarka, gaśnica, lodówka, pełne wyposażenie biwakowe)
Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Opiekę pilota Polandevents na całej trasie.

CENA NIE ZAWIERA:

Transferów (hotel Johanesburg – lotnisko)
Śniadań – jeśli nie uwzględnione w uwagach
Paliwa do samochodu
Biletów wstępu do Parku
Kosztów przekraczania granicy (opłaty za przekroczenie granicy regulowane są w lokalnej walucie, a ich wysokość ulega ciągłym zmianom)
Kosztów promu (niewielka opłata za transport między Zambią a Botswaną)
Wycieczek fakultatywnych
Wydatków osobistych
Zwyczajowych napiwków
Posiłków nie wymienionych w programie, napoi do posiłków,

Cena zgodnie z kursem dnia mBank, (1 USD = 3,8549)

Ceny mogą ulec zmianie ze względu na dostępność usług, różnice kursowe lub zmiany opłat taryfowych i podatków. Cena zawiera wynagrodzenie Polandevents. Przy potwierdzeniu rezerwacji obowiązują Ogólne Warunki Uczestnictwa stanowiące załącznik do oferty.

I WANT TO SEE IT!