PO PROSTU KUBA

data liczba dni cena
jesień 2016 9 12 338 PLN

ZAMAWIAM SALSĘ W HAWANIE!


OPIS
…krystalicznie turkusowe morze, piaszczysta plaża po horyzont, żar tropików, Cuba Libre w Casa de la Musica i rewia Tropikana w Hawanie. do tego plejada kolonialnych budynków i starych samochodów oraz prawdziwe, kubańskie cygara w ustach … Varadero i Hawana, to najbardziej znany duet kubański w Polsce. Większość wycieczek trafia do Varadero – na półwysep stworzony dla wakacyjnych turystów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Kanady, a ostatnio także i z Polski. W odległości 2,5 godziny od stolicy kraju Hawany znajdziecie piękną plażę i miasteczko – namiastkę obrazu życia na Kubie. A ta jest legendą.


PROGRAM

DZIEŃ 1 Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot z Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych do Hawany. Lądowanie w godzinach wieczornych. Kuba! Odprawa i transfer z lotniska do hotelu. Zameldowanie i późna kolacja. Nocleg. No chyba, że jest to weekend – wtedy niestety nie ma odpoczynku tylko jest … SALSA!

DZIEŃ 2 Tego dnia po śniadaniu zwiedzamy Hawanę. Wczorajsze tańce, a w konsekwencji godzina, o której skończymy śniadanie, mają wpływ na program zwiedzania. Do zobaczenia są: Plac Katedralny, Plaza de Armas, Pałac Gubernatora, ulice Obispo i Mercaderes, Plac św. Franciszka, El Capitolio, Muzeum Rumu, fabryka cygar. Prędzej czy później usiądziemy w cieniu kawiarnianych parasoli. Może być to okazja do lunchu, a po nim w zależności od nastrojów – powrót do hotelu, lub daiquiri w barze Hemingwaya. Teraz już powrót do hotelu, kolacja. Wieczorem nieobowiązkowe, acz zalecane wyjście do Casa de la Musica – miejsca z koncertami na żywo. Jest głośno, gwarnie, kolorowo. Latynoska muzyka, Kubańczycy i urodziwe Kubanki. Byłbym zapomniał! Przejazd na imprezę oldtimerami. Powrót do hotelu indywidualnie. Nocleg.

DZIEŃ 3 Wczoraj należało iść grzecznie spać, bo dzisiaj po śniadaniu … wyjazd do doliny Vinales i miasteczka Pinar del Rio. To 200 km od Hawany. Nie będziecie żałować! Piękne krajobrazy, widoki na pola skąd pochodzi najlepszy kubański tytoń. Wpadniemy do lokalnej fabryki cygar, zobaczymy też skaliste góry Mogotes, Los Jasmines. Lunch zjemy w “El Palenque de Los Cimmarrones”.  Wieczorny powrót do Hawany. Kolacja i fakultatywny udział w kabarecie Tropicana. Nocleg.

DZIEŃ 4 Znowu dzisiaj nie pośpimy! Śniadanie, wymeldowanie z hotelu i przejazd do Cienfuegos (238 km). A tutaj czeka na nas architektura XIX i XX wieku: Teatr Tomasa Terry, Pałac Ferrer, Pałac De Valle. Nie zabawimy tu długo bo najciekawsze przed nami! Po 85 km dojedziemy do Trinidadu (na liście UNESCO od 1988 r.).  Po lunchu Dolina Cukrowych Młynów, Stara Plantacja Trzciny Cukrowej, Wieża Iznaga, La Canchanchara (dom z XVIII w.) z degustacją drinków na bazie rumu i soku z trzciny cukrowej. Check-in w Hotelu Iberostar Trinidad. Kolacja w hotelu.

DZIEŃ 5 Po późnym (!) śniadaniu, wyjedziemy w kierunku Varadero. Na miejscu skorzystamy z dobrodziejstwa hotelu AI i zaplanujemy nic nierobienie przez najbliższych kilka dni. Varadero było pierwotnie małą wioską, miejscem w którym produkowano sól. Dziś jest to największa turystyczna miejscowość letniskowa na wyspie. Poza niekończącymi się plażami nęci … świetnymi homarami, w licznych restauracjach.

DZIEŃ 6,7,8 Upłyną Wam na sportach wodnych, odsłanianiu przed słońcem ukrytych i wciąż białych części zimowych ciał. Być może ktoś zechce popływać z delfinami, bądź zamarzyć o merlinie. Chętni na rejs katamaranem, czy lokalną Casa de la Musica nie odejdą z kwitkiem.

DZIEŃ 9 Wymeldowanie z hotelu o godz. 10. Możliwość korzystania z urządzeń hotelowych, restauracji i napojów do czasu wyjazdu z hotelu. Wyjazd z hotelu na lotnisko międzynarodowe w Hawanie (160 km – 2h30).
Przyjazd na miejsce, check-in i nadanie bagażu, opłacenie opłaty wylotowej, kontrola paszportowa i wylot do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych. Następnego dnia lądowanie w Warszawie w godzinach popołudniowych.

 

 

CENA

Koszt programu od osoby, grupa minimum 11 uczestników + 1 pilot PE: 12 338 PLN.

CENA ZAWIERA:

Przelot na trasie Warszawa – Hawana – Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
Zakwaterowanie w hotelach 4* i 5* w pokojach dwuosobowych, zgodnie z programem
Wszystkie zaplanowane transfery drogowe (prywatny van, taksówka)
wyżywienie – śniadania,  a w hotelu w Varadero Al
Opiekę pilota Polandevents podczas całego programu
Ubezpieczenie KL i NNW,  i bagaż w wersji podstawowej (Signal Iduna,)

CENA NIE ZAWIERA:

Wizy kubańskiej (ok.25 USD)
Wydatków osobistych
Napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych itp.
Innych niż wymienione w programie posiłków i napojów do posiłków
Kosztów wycieczek, imprez fakultatywnych (np. Casa de la Musica, Tropicana show itp.)
Posiłków nie wymienionych w programie, napojów do posiłków,

Cena zgodnie z kursem dnia mBank, (1 USD = 3,8549)

Ceny mogą ulec zmianie ze względu na dostępność usług, różnice kursowe lub zmiany opłat taryfowych i podatków. Cena zawiera wynagrodzenie Polandevents. Przy potwierdzeniu rezerwacji obowiązują Ogólne Warunki Uczestnictwa stanowiące załącznik do oferty.

TAKE ME TO CASA DE LA MUSICA!