LAPONIA EXPRESS

data liczba dni cena
7-12 marca 2017 6 6950 PLN

ZAMAWIAM DALEKĄ PÓŁNOC!


OPIS
Przygotujcie się na zderzenie dziecięcych wyobrażeń o Mikołaju i elfach z prawdziwą przygodą, która czeka na gotowych by odkryć Daleką Północ. Przełom lutego i marca to najlepszy czas na zorzę polarną, łowienie krabów w przerębli, półdniowy rajd skuterami śnieżnymi i doskonalenie umiejętności prowadzenia samochodu po … lodzie. Wszystko to znajdziecie w naszym lapońskim expressie. Pisałem już że będzie też nocleg w hotelu lodowym? A o odświeżającej kąpieli w Morzu Barentsa? Oczywiście nie dam sobie głowy uciąć, że uda nam się rozkuć lód! Ech stary już jestem, nie wszytko pamiętam! Ho, ho, ho! Wasz … Święty Mikołaj

PROGRAM

DZIEŃ 1 Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot liniami Finnair do Rovaniemi (Finlandia), transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po kolacji rajd skuterami śnieżnymi w poszukiwaniu zorzy polarnej (Aurora Borealis). Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 2 Śniadanie w hotelu. Przejazd na tor śnieżno – lodowy, a tutaj praktyczne nauki w Zimowej Szkole Jazdy. Na początek garść informacji teoretycznych i słowo o zasadach bezpieczeństwa. Dalej część praktyczna z omijaniem przeszkód, przyspieszaniem, hamowaniem i skręcaniem na lodzie i sniegu z wyłączonym ABS-em, ASR-em i co tam jeszcze fabryka dała. Na zakończenie dyplom dla wszystkich i nagroda dla najlepszego driver’a. Nagromadzony nadmiar adrenaliny uda się „spalić” podczas … długiego przejazdu do Saariselki (w zalezności od warunków drogowych nawet do 4 godz.). Przyjazd planowany jest w godzinach wieczornych. Kolacja, długie wieczorne rozmowy i nocleg.

DZIEŃ 3 Po śniadaniu koniec lenistwa! Dzisiaj lapońskie safari w wersji classic. Przejazd do hodowli husky. Tam po zaprzyjaźnieniu się z futrzastymi próba sił w dowodzeniu psimi zaprzęgami. W trakcie safari lunch. W godzinach wieczornych zorganizowaliśmy dla Was wypad do Kakslauttanen (10 km). Co roku wraz z nadejściem zimy budują tu wioskę igloo (hotel oraz śnieżne igloo). Tutaj prawdziwa fińska „smoke- sauna” i do tego największa na świecie. Rozgrzane ciało schłodzimy w pobliskiej przerębli. Miny tekstylnych podglądających nas w biegu do „chłodni” bezcenne. Kolację zjemy w Hotelu Kakslauttanen. Powrót do Saariselki, nocleg.

DZIEŃ 4 Spokojne śniadanie i przejazd do Kirkenes w Norwegii (ok. 3,5 godz.). Po drodze zobaczymy dzikie renifery i miniemy drogowskaz Murmańsk 100 km:). W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu lodowym Snow Hotel Kirkenes. Tutaj kolacja w prostej chacie, przy otwartym ogniu. Nocleg na lodowych łóżkach w śpiworach wyprawowych (prześcieradła indywidualne) przy temperaturze ok. 3 stopni poniżej zera. Wystające nosy będą jedyną częścią ciała utrzymującą kontakt z zimnym otoczeniem.

DZIEŃ 5 Śniadanie. Krótki transfer do „normalnego” hotelu w Kirkenes, pozostawienie bagaży i przejazd do portu. Wypłynięcie w morze i polowanie na wielkiego kraba. Oczywiście krab na lunch. Po nim nałożenie strojów termicznych i jedyna w swoim rodzaju kąpiel w morzu Barentsa (wiedzieliście, że Polska jest jednym z liderów w produkcji kombinezonów wypornościowych? Trafiliśmy na nie nawet w Cieśninie Magellana!). Możliwy również rafting po morzu w łodziach typu RIB. Powrót do hotelu, kolacja.

DZIEŃ 6 Śniadanie w hotelu. Wymeldowanie. Transfer autokarem na lotnisko. Wylot z Kirkenes. Przylot do Warszawy w godzinach wieczornych.


CENA

Koszt programu od osoby, grupa minimum 11 uczestników + 1 pilot PE: 6 950 PLN.

CENA ZAWIERA:

loty na trasie Warszawa – Rovaniemi / Kirkenes – Warszawa w klasie ekonomicznej liniami Finnair i Norwegian,
transfery zgodnie z programem
wyżywienie – śniadania, kolacja w Snow Hotel Kirkenes
zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* w pokojach dwuosobowych zgodnie z programem:
1 nocleg w hotelu w Rovaniemi, 2 noclegi w hotelu w Saariselka,
1 nocleg w hotelu lodowym Snow Hotel Kirkenes, 1 nocleg w hotelu w Kirkenes,
opiekę pilota Polandevents podczas całego programu, podstawowe ubezpieczenie KL i NNW.

CENA NIE ZAWIERA:

posiłków nie wymienionych w programie, napoi do posiłków,
usług i atrakcji fakultatywnych m.in.
wyprawa poszukiwanie zorzy polarnej (dzień 1),
zimowa szkoła jazdy (dzień 2),
„lapońskie safari” psie zaprzęgi z husky, wizyta w hotelu w Kakslauttanen (dzień 3),
 wyprawa łodzią w poszukiwaniu krabów, kąpiel w morzu Barentsa w strojach termicznych (dzień 5) wydatków osobistych,
zwyczajowych napiwków.

Cena zgodnie z kursem dnia MBank, (1 EUR = 4,3353 PLN, 1 NOK = 0,4674 PLN).

Ceny mogą ulec zmianie ze względu na dostępność usług, różnice kursowe lub zmiany opłat taryfowych i podatków. Cena zawiera wynagrodzenie Polandevents. Przy potwierdzeniu rezerwacji obowiązują Ogólne Warunki Uczestnictwa stanowiące załącznik do oferty.

I WANT TO SEE IT! 

 

When passion becomes a profession

Get in touch with us!