data liczba dni w podróży cena inne terminy?
12/13-22 stycznia 2019 10 8977 PLN  zapytaj

 

CHCĘ NA KILIMANJARO!


OPIS

Kilimanjaro! My ojcowie kochamy swoich synów. Jesteśmy z nich dumni – chcielibyśmy widzieć jak osiągają kolejne sukcesy i jesteśmy gotowi, aby wiele im dać… Niestety, nasze zawodowe obowiązki nie zawsze pozwalają nam na bycie razem tyle ile chcemy. A chcemy wspólnych doświadczeń. Polujemy na niezwykłe przeżycia, które mamy nadzieję wspominać przez wiele lat. Zapraszamy Was na wyprawę, na wyprawę na Kilimanjaro. Kilimanjaro ojciec i syn.

Kilimanjaro w języku suahili oznacza „iskrzącą się górę” i trudno byłoby dla niej znaleźć piękniejsze imię. Gigantyczna korona śniegów wyrasta nad zielone połacie lasów deszczowych i sawanny, stanowiąc widok równie zapierający dech w piersiach co nierealny. Na Dach Afryki prowadzi wiele dróg. My wybieramy tę, która, obok najpiękniejszych widoków, stwarza najlepsze warunki do gruntownej aklimatyzacji – Machame – zwaną również Whisky Route…


PROGRAM

DZIEŃ 1/2 – 12/13 stycznia Kraków (Warszawa), Kilimanjaro

Wylot do Tanzanii przez jeden z europejskich portów lotniczych (lub Doha). Przylot na lotnisko międzynarodowe Kilimanjaro, tutaj formalności wizowe (informacje na ich temat dostępne będą w pakiecie: „Kilimanjaro ojciec i syn”). Na lotniskach w Tanzanii służby sanitarne uprawnione są do kontroli “żółtych książeczek”, w których powinniśmy mieć potwierdzenie szczepienia na żółtą febrę (sprawdzane również na Zanzibarze).
Uwaga! przy porannym locie z Warszawy, lub Krakowa przez Amsterdam przylot do Kilimanjaro tego samego dnia (13.01). Lot Qatar Airways z Warszawy 12.01, przylot do Kilimanjaro 13.01.

Transfer do hotelu w Moshi, krótka odprawa na temat rozpoczynającego się w dniu następnym trekkingu, nocleg.

nocleg: hotel B&B

DZIEŃ 3 – 14 stycznia Moshi, Machame Camp (1790 m n.p.m.)

Dzień rozpoczniemy wczesnym śniadaniem i odpowiednim przygotowaniem naszych bagaży. Część z nich, która nie będzie potrzebna podczas wejścia na Dach Afryki, będziemy mogli zdeponować w hotelu. Będą tam bezpieczne do naszego powrotu. Bagaż wyprawowy podzielimy na plecak dzienny i plecak dla tragarzy. Po załatwieniu tematów bagażowych skorzystamy z około godzinnego transferu do bram Parku Narodowego Kilimanjaro. Wędrówka zacznie się za Machame Gate, na wysokości 1790 m n.p.m. Pierwszy odcinek wiedzie przez górski las deszczowy –  szlak może być błotnisty i śliski. Stuptuty i kije trekkingowe to zdecydowanie dobry pomysł, ale o tym przypomnę przed wyruszeniem w trasę (o tym co należy zabrać na wyprawę dowiecie się z pakietu informacyjnego przesłanego po zawarciu umowy). Trekking tego dnia potrwa w zależności od tempa grupy od 5-7 godzin. Pierwszy postój na noc to Obóz Machame.  Wieczorem kolacja przygotowana przez naszych porterów, w ciągu dnia przekąski lunchowe. Nocleg w dwuosobowych namiotach.

nocleg: namioty

Trasa: Machame Gate do Machame Camp (3010m n.p.m.), ok. 10km

DZIEŃ 4 – 15 stycznia Machame Camp do Shira Camp (3845 m n. p. m.)

Po śniadaniu opuszczamy polany lasów tropikalnych i kontynuujemy wspinaczkę, przechodząc przez dolinę biegnącą stromym skalistym grzbietem pokrytym wrzosem, aż do końca grani. Trasa skręca dalej na zachód w wąwóz rzeki – Large River Gorge. Po południu dotrzemy na kemping New Shira na płaskowyżu Shira. Czas na odpoczynek, kolację i nocleg w namiotach.

nocleg: namioty

Trasa: Machame Camp do Shira Camp (3845m n.p.m.), ok. 7km

DZIEŃ 5 – 16 stycznia Shira Camp do Barranco Camp (3960m n.p.m.)

Dzisiejszy dzień przeznaczamy na aklimatyzację, żeby zwiększyć szanse na zdobycie szczytu. Czeka nas ok. 6-7 godzinny marsz do zdaniem wielu – najpiękniejszego kempingu na Kilimanjaro – Barranco Camp. Krajobraz, który nas będzie otaczać to głównie skały rozrzucone w pustynnym, zimnym krajobrazie.

nocleg: namioty

Trasa: Shira Camp do Barranco Camp (3960m n.p.m.), ok. 9km

DZIEŃ 6 – 17 stycznia Barranco Camp do Kranaga Camp (3983m n.p.m.), ok. 5h

Dzisiejsza wspinaczka rozpocznie się od zdobycia ściany skalnej zwanej Barraco Wall. Bez obaw, nie ma tutaj trudności technicznych, a nasi przewodnicy tak czy inaczej zapewnią asekurację. Nasz trud zostanie nagrodzony widokiem na wyłaniający się z chmur lodowiec Heim. Następnie szlak wije się w górę i w dół w dolinie Karanga. To idealny dzień do aklimatyzacji.

nocleg: namioty

Trasa: Barranco Camp do Karanga Camp (3983m n.p.m.), ok.5km

DZIEŃ 7 – 18 stycznia Kranaga Camp do Barafu Camp (4640m n.p.m.), ok. 5h

Po śniadaniu opuszczamy obóz Karanga i kontynuujemy marsz na kemping Barafu, przecinając po drodze szlak Mweka.
Z tego miejsca rozpościera się wspaniały widok na dwa szczyty – Mwezi i Kibo. Wieczór przeznaczamy na odpoczynek przed atakiem szczytowym, który rozpocznie się nad ranem.

nocleg: namioty

Trasa: Barranco Camp do Barafu Camp (4640m n.p.m.), ok.9km

DZIEŃ 8 – 19 stycznia Barafu Camp do Uhuru (5895m n.p.m.) i dalej do Mweka Camp (3100m n.p.m.)

Na szczyt szczyt Uhuru – między lodowcami Rebmann i Ratzel ruszymy w nocy: między północą a drugą nad ranem. Po 5-7 godzinach trudnej drogi dotrzemy do Stella Point – krawędzi krateru Kilimanjaro. Jest to najbardziej wymagająca część wyprawy zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. W Stella Point (5739m n.p.m.) zatrzymamy się na krótki odpoczynek; nasze wysiłki zostaną nagrodzone wspaniałym wschodem słońca (o ile pogoda pozwoli…). Po około godzinnym marszu osiągniemy cel wyprawy – szczyt Uhuru – najwyższy punkt Kilimanjaro i kontynentu  afrykańskiego. Zejście ze szczytu odbywa się niemal tą samą drogą co wejście. Przed południem dotrzemy do campu Barafu, gdzie zatrzymamy się na lunch. Po 1-2 godzinnym odpoczynku wyruszymy  w drogę do campu Mweka, gdzie czeka na nas kolacja i zasłużony odpoczynek.

nocleg: namioty

Trasa: Barafu Camp do Uhuru (5895m n.p.m.), ok. 5km; Uhuru do Mweka Camp (3100m n.p.m.) ok. 15km

DZIEŃ 9 – 20 stycznia Mweka Camp do Mweka Gate i dalej hotel Moshi

Ostatnim etapem naszej przygody jest zejście przez las deszczowy do Mweka Gate. Na miejscu odbierzemy certyfikaty zdobywców i pożegnamy naszych przewodników (napiwki!). Po około dwugodzinnym marszu dotrzemy do Mweka Village, skąd transfer zabierze nas do hotelu w Moshi.

nocleg: hotel B&B

Trasa ok. 10km

DZIEŃ 10/11 – 21/22 stycznia 

Po śniadaniu transfer na lotnisko Kilimanjaro na lot powrotny do Polski, a dla osób, które zechcą kontynuować wypoczynek na Zanzibarze, transfer na lotnisko w Arushy na lot na wyspę. Dla chętnych aby zakończyć pobyt w Afryce wypadem safari – początek programu z Ngorongoro i Serengeti w tle.
Uwaga! W przypadku bardzo wczesnego lotu do Europy – śniadanie w formie pakietów.

Przylot do Polski w dniu 22 stycznia. Koniec programu Kilimanjaro! i koniec usług Milesaway aż do następnej wyprawy!


CENA

CENA ZAWIERA:

 1. Transfery lotniskowe (shuttle),
 2. Trekking pod opieką licencjonowanego przewodnika górskiego oraz tragarzy,
 3. Wyżywienie w trakcie trekkingu przygotowywane przez pilotów i porterów (3 x dziennie oraz woda)
 4. Nocleg w namiotach dwuosobowych w trakcie trekkingu
 5. 2 noclegi ze śniadaniem przed i po wspinaczce, w dobrej jakości BB
 6. Bilety wstępu do Parku Narodowego Kilimanjaro.
 7. Ubezpieczenie podstawowe KL 30 tys. PLN i NNW 15 tys. EUR, bagaż 2000 PLN (Signal Iduna) oraz dodatkowe ubezpieczenie ewakuacyjne Flying Doctors.
 8. Opiekę polskojęzycznego, doświadczonego pilota
 9. Telefon satelitarny (emergency)

CENA NIE ZAWIERA:

 1. Kosztów biletów lotniczych – uczestnicy mogą skorzystać z usług biura w celu ich zakupu. Cena biletu na trasie WAW – JRO – WAW z dnia przygotowania oferty: 3450 PLN
 2. Wydatków osobistych,
 3. Zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, tragarzy etc., (informacje na temat ich sugerowanej wysokości zostaną podane w materiałach informacyjnych).
 4. Innych niż wymienione w programie posiłków i napojów do posiłków.
 5. Wymaganych wiz i zalecanych szczepień
 6. Dodatkowego ubezpieczenia World Nomads Explorer – to polecane przez nas ubezpieczenie z bardzo szerokim zakresem świadczeń. Uczestnicy mogą skorzystać z usług biura w celu jego zakupu.
 7. Rozszerzenia pobytu o Zanzibar i/lub safari
 8. Wydatków osobistych
 9. Kosztów wycieczek, imprez fakultatywnych

Cena zgodnie z kursem dnia 11.09.2018 w mBank, (1 USD = 3,8246 PLN oraz kursem 1 EUR = 4,4407 PLN). Koszt programu od osoby, grupa minimum 5 uczestników + 1 pilot

Ceny mogą ulec zmianie ze względu na dostępność usług, różnice kursowe lub zmiany opłat taryfowych i podatków. Cena zawiera wynagrodzenie Polandevents. Przy potwierdzeniu rezerwacji obowiązują Ogólne Warunki Uczestnictwa stanowiące załącznik do oferty. W naszym biurze można również zawrzeć umowę ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży

TĘDY NA DACH AFRYKI!