FOTOSAFARI NAMIBIA

data liczba dni wersja budżet wersja deluxe
14-21 października 2016 7 5233 PLN 16160 PLN

CHCĘ NA FOTOSAFARI!


OPIS
Marzenie o fotografowaniu zwierząt w Afryce nigdy nie było tak dostępne! Zwierząt? Nigdy zapewne nie myślałeś, że przy okazji pobytu w Afryce, sięgniesz po wyjątkowe krajobrazy Pustynii Namib i kolonię fok na Wybrzeżu Szkieletów? A co jeśli po drodze trafisz na plemię Himba? No bo różonogie flamingi i tak są w cenie.

Fotosafari Namibia to program skierowany do osób, które na co dzień nie zajmują się profesjonalną fotografią, ale ich marzeniem jest podróż do Afryki i łup fotograficzny w postaci zjawiskowych ujęć.

To nie jest takie trudne! Podczas Fotosafari Namibia korzystacie z porad profesjonalnego fotografa – podróżnika. Nie chodzi więc tylko o techniczny aspekt ujęć, ale także właściwą porę, miejsce oraz odpowiednie zaplanowanie pracy. Dodatkową atrakcją jest wyprawowy charakter eskapady. Podczas fotosafari Namibia poruszamy się samochodami terenowymi w pełni wyposażonymi w sprzęt campingowy. Mamy możliwość samodzielnego ich prowadzenia. Śpimy jak prawdziwi afrykańscy eksplorerzy – w namiotach na dachach pojazdów (bez obaw – moje dzieci brały już w tym udział!:)) i nade wszystko mamy tyle czasu ile tylko potrzebujemy na fotografowanie. Uwaga! Przedstawiony program jest również dostępny w wersji deluxe! Co to oznacza? Spanie w najlepszych lodgach z doskonałą kuchnią i dobrze zaopatrzonym … barkiem. Program Fotosafari Namibia może zostać poszerzony o dodatkowe elementy jak: Lot nad Wybrzeżem Szkieletów, Wizytę nad Wodospadami Wiktorii, Wypoczynek na pięknych plażach Mozambiku – zapraszam! Uwaga! Lekarze medycyny tropikalnej zalecają w Etoszy profilaktykę antymalaryczną.

PROGRAM

DZIEŃ 1 Windhuk (Namibia) – wczesne godziny poranne – odebranie samochodów terenowych z wypożyczalni, śniadanie (budżet własny) zakupy zaopatrzeniowe na drogę. Przejazd drogami szutrowymi ok. 320 km na pierwsze z miejsc noclegowych – camping w pobliżu bramy wjazdowej do Parku Namib Naukluft. Camping na pustyni posiada wszystkie konieczne udogodnienia w tym toaletę, prysznic oraz zaplecze kuchenne. Jeśli pora przyjazdu będzie odpowiednia – uzależnione od tempa przejazdu – możliwość wjazdu do parku na pierwsze fotografowanie zachodu słońca. Zameldowanie i rozłożenie namiotów na dachach. Możliwość wspólnej kolacji w nieodległym lodgu (budżet własny). Dla chętnych nocne ujęcia rozgwieżdżonego nieba.

DZIEŃ 2 Pobudka przed świtem i przejazd przez bramy parku do Sossusvlei na wschód słońca. W drodze powrotnej z Deadvlei możliwość wspinaczki na dune 45. Poranne i popołudniowe fotografowanie na pustyni daje możliwość pierwszych ujęć zwierząt (głównie antylopy). Śniadanie na pustyni (własny budżet). W drodze powrotnej na camping zahaczymy o kanion Sesriem. Wypoczynek (camping posiada basen) i wyjazd na zachód słońca – fotografowanie Deadvlei w kierunku północnym. Powrót na camping – podsumowanie dnia i nocleg (niebo?).

DZIEŃ 3 Możliwość skorzystania z fakultatywnego lotu balonem – znakomita perspektywa! Loty odbywają się zwykle dwoma balonami, co daje możliwość ciekawych ujęć. Cena za lot balonem zawiera w sobie śniadanie z szampanem podawane na pustyni. Powrót na camping. Długi przejazd do Swakopmund (ok. 360 km). Po drodze możliwość fotografowania różnych krajobrazów pustynnych. Przerwa na kawę (lunch?) w Rostock Ritz. Dojazd do Walvis Bay, a tam kolonia flamingów. Okazja do fotografowania ptaków żerujących i w locie. W drodze między Walvis Bay a Swakopmund „morze mgły”. Duża różnica temperatur między gorącą pustynią, a zimnym prądem Benguelskim powoduje częste zaleganie mgły nad wybrzeżem. Okazja do ciekawych ujęć przy zachodzącym słońcu. Przejazd na camping w Swakopmund. Wieczorem, przed kolacją proponuję ujęcia molo i burzliwych fal oceanu. Kolacja (budżet własny) w najlepszej restauracji w mieście (owoce morza and Co).

DZIEŃ 4 Po śniadaniu możliwość fakultatywnego lotu lekkim samolotem nad Wybrzeżem Szkieletów. Znakomita okazja sfotografowania „morza wydm” oraz wraków statków. Jeśli nie będzie chętnych, wspólna wyprawa do Cape Cross – kolonii fok (otwarte między 10:00 a 17:00). Liczba fok określana jest na ponad 100 tysięcy. Możliwość ciekawych ujęć młodych i starych osobników. Uwaga! Intensywny, raczej nieprzyjemny zapach.  Powrót do Swakopmund  – po drodze zjedziemy z trasy, aby zobaczyć roślinę określaną jako żywą skamielinę – Welwiczja przedziwna. Uzupełnienie zapasów. Nocleg

DZIEŃ 5 Po wczesnym śniadaniu (budżet własny) wyjazd w kierunku Etoszy. Przed nami długa droga (do przejechania około 560 km). Po drodze przystanek w okolicach Khorixas – okazja do zdjęć członków plemienia Himba i Herrero. Należy być przygotowanym na drobne napiwki. Dojazd do parku koniecznie przed zmrokiem. Nocleg jest zaplanowany na campingu w Okuakuejo na terenie parku. Znajduje się tutaj bardzo popularny wodopój – w nocy oświetlony. Okres, w którym przyjdzie nam podróżować to pora sucha. Oznacza to duże prawdopodobieństwo ciekawych obserwacji przy zbiorniku wodnym. Nocleg.

DZIEŃ 6 Przed świtem wyjazd na pierwszy z dwóch zaplanowanych w Etoszy game drive’ów. Będziemy się poruszać wynajętym na wyłączność samochodem przystosowanym do obserwacji i fotografowania zwierząt. Świt to zwykle czas, w którym drapieżniki kończą swoje nocne uczty. Duże prawdopodobieństwo zaobserwowania takiej biesiady. Powrót na camping, śniadanie (budżet własny) i przejazd własnymi samochodami po rozsianych w parku wodopojach. Check-in na campingu w Namutoni. Wypoczynek i Nocleg. 

DZIEŃ 7 Śniadanie (budżet własny) i wypoczynek (camping posiada basen). Przed śniadaniem możliwość wyjazdu w miejsce idealne do złapania afrykańskiego time lapsa (wschód słońca). Popołudniowy game drive w wynajętym samochodzie. O tej porze w ciepłych barwach zachodzącego słońca powinniśmy zaobserwować sporą różnorodność zwierzyny u wodopoju Kalkheuvel. 

DZIEŃ 8 Śniadanie (budżet własny) i przejazd w kierunku Windhuku. W zależności od wybranej trasy 5 do 8 godzin jazdy. Przyjazd do stolicy Namibii – zakupy pamiątek, oddanie samochodów, transfer na lotnisko i wylot do Europy, bądź kontynuacja programu fakultatywnego. 

CENA

Koszt programu od osoby, grupa minimum 7 uczestników + 1 pilot: 5233 PLN.

CENA ZAWIERA:
Wypożyczenie samochodów terenowych pickup (Toyota Hiluxe lub podobny) z pełnym wyposażeniem campingowym, które obejmuje m.in. dwa dwuosobowe namioty rozkładane na dachu samochodu (typowy sposób podróżowania po Namibii), śpiwory, materace wraz z pościelą, stolik i krzesła campingowe, lodówkę (samochody posiadają dwa akumulatory), kuchenkę gazową, wszelkie niezbędne naczynia i sztućce.
Pełne ubezpieczenie samochodu ze zniesieniem udziału własnego do zera.
Bilety wstępu do parków narodowych
Paliwo do samochodów
Opłaty za pola campingowe
2 x game drive’y na wyłączność w Parku Narodowym Etosza.
Opiekę podróżnika – fotografa – formalnego pilota wyprawy

CENA NIE ZAWIERA:
Kosztów biletów lotniczych – uczestnicy mogą skorzystać z usług biura w celu ich zakupu
Kosztów ubezpieczenia – uczestnicy zostali poinformowani o konieczności zawarcia ubezpieczenia kosztów leczenia i NNW
Wydatków osobistych
Kosztów wyżywienia i napojów – wyjazd ma charakter wyprawowy, wyżywienie może być przyrządzane we własnym zakresie przy użyciu środków spożywczych zakupionych w pierwszym dniu wyprawy (znakomicie zaopatrzone sklepy). W miejscach gdzie będziemy się zatrzymywać istnieje możliwość wykupienia smacznych posiłków.
Napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych itp.
Kosztów wycieczek, imprez fakultatywnych

Cena zgodnie z kursem dnia mBank, (1 USD = 4,0376)

Ceny mogą ulec zmianie ze względu na dostępność usług, różnice kursowe lub zmiany opłat taryfowych i podatków. Cena zawiera wynagrodzenie Polandevents. Przy potwierdzeniu rezerwacji obowiązują Ogólne Warunki Uczestnictwa stanowiące załącznik do oferty.

TĘDY NA FOTOSAFARI!