Havana after the breakfast

22 listopada 2014

Hawana po śniadaniu. Havana after breakfast.

 

Havana Cathedral Square

… należy pójść na miasto! Nie ma znaczenia ile razy byłem w Hawanie. Zawsze trafiam na coś nowego. Dzisiaj mam koty, które czekają na łaskę, lub nie właścicieli restauracji w pobliżu placu Katedralnego.

 

Chwilę później, fakt w innej części miasta, trafiam na młodą policjantkę z psem żebrzącym o karmę.

Dog and a policewoman in Havana

 

A dwa kroki dalej pozujący do zdjęć „prawdziwy Kubańczyk z cygarem” pokazuje swoje zdjęcie na okładce pewnego polskiego czasopisma.

Cubano_at_Cathedral_Square_Havana.JPG

Po takim zdjęciu aż chce się cygar. W Hawanie od dziecka do dziadka – każdy próbuje Ci je wcisnąć. „Najlepsza jakość”, „połowa ceny”, lub jeszcze taniej – zachwalają. Wchodzę do La Casa del Habano – dym, cygara, humidory, rum Santiago anejo. Kubańczyk siada zwija, choć nie na udzie, daje zapalić….

 

Hand made cigars Havana

El Habanero makes puros

Włócząc się dalej po stolicy trafiam do Cafe Taberna. Niby show dla turystów, ale inny niż te w Turcji, czy Tajlandii. Kubańczycy nie muszą udawać. Są autentycznie kubańscy. Tańczą, grają, śpiewają …

Cafe Taberna Havana

Cafe Taberna Havana

Para tancerzy zgadza się dać mi lekcje salsy na tarasie mojego hotelu – Saratoga vis a vis El Capitolio. Jutro – mówią – po trzeciej, 20 CUC – esta bien senor?

W Hawanie można już nie tylko zanocować prywatnie, ale także i zjeść w niedużych restauracjach rodzinnych. Jestem ostatnim, który korzysta z oferty „naganiaczy” w wakacyjnych kurortach. Tym razem i tak idę w tym kierunku. Próbuję homara w La Creolia.

Przez chwilę myślę o kolejnym kontraście w tym unikalnym miejscu. Dookoła miasto, które sypie się na moich oczach, a na talerzu delikatesy, do których Amerykanie wzdychają w swoich review pisanych z Hawajów.

Waiters hunting clients in Havana

Waiters hunting clients in Havana

No i jeszcze ten widok z mojego stolika …

Havana Vieja

Smakom towarzyszą jak zwykle buenavistowe dźwięki … Hasta la proxima vez amigos!

Musicians in Havana Vieja

 

 

, , , , ,

Dodaj komentarz